Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Kopřivnice, příspěvková organizace
 1. Domů
 2. Uchazeči
 3. Střední škola

Střední škola

Informace

Střední škola

Počátky průmyslové školy spadají do roku 1948, kdy byla založena mistrovská strojnická škola. V roce 1953 přešla škola do státní správy a byla rozšířena o čtyřleté denní studium zakončené maturitní zkouškou. Po roce 1989 se nabídka studijních oborů rozšířila o obory technicko-ekonomické a ekonomické.

Ve všech studijních oborech je kladen důraz na výuku cizích jazyků a informačních a komunikačních technologií. Žáci mohou získat certifikát AUTOdesku, řidičský průkaz skupiny B a C za zvýhodněnou cenu, osvědčení základní počítačové způsobilosti pro práci s kancelářskými aplikacemi a ti nejúspěšnější mohou absolvovat státní zkoušku z kancelářského psaní na klávesnici.

Během studia pořádá škola pro žáky adaptační pobyty, lyžařské a turistické kurzy. V hodinách tělesné výchovy využíváme nejen sportovní halu, ale také bazén, zimní stadion a přilehlá sportoviště.

Škola připravuje žáky zodpovědně během celého studia, což prokázaly výborné výsledky u státních maturitních zkoušek. Naši žáci nás úspěšně reprezentují v různých vědomostních, odborných a sportovních soutěžích. Nejlepší studenti jsou v závěru každého školního roku odměňováni za studijní výsledky a mimoškolní činnost.

Nadstandardní služby poskytuje školní poradenské pracoviště, ve kterém velmi úzce spolupracuje školní psycholožka, výchovní poradci a preventisté sociálně-patologických jevů.

10 důvodů, proč studovat u nás

 1. Poskytujeme širokou nabídku vzdělání v technických oborech.
 2. Vyučujeme konstruování a kreslení na PC, naši žáci se umisťují na předních místech v různých odborných soutěžích na regionální, národní i mezinárodní úrovni.
 3. Naši absolventi jsou úspěšní nejen u státní maturity, ale i na vysokých školách a v praxi.
 4. Žáci a studenti mohou získat za zvýhodněných podmínek řidičský průkaz skupiny B a C.
 5. Žáci SOU, absolvují odbornou praxi, kterou zajišťuje škola a která je finančně ohodnocená.
 6. Máme vstřícný přístup k aktivním sportovcům, úspěšně se účastníme sportovních soutěží.
 7. Poskytujeme služby školního psychologa (např. rady, jak se efektivně učit), pořádáme tzv. Seznamky, lyžařské i cykloturistické kurzy.
 8. Naše škola se nachází v krásném prostředí Šostýnských vrchů, poskytujeme možnost ubytování ve vlastním domově mládeže, stravování je zajištěno ve vlastní kuchyni.
 9. Podle hodnocení absolventů mají naši vyučující a vychovatelé velmi kladný vztah k žákům i studentům.
 10. Nestačí Vám maturita? Můžete si doplnit vzdělání na naší vyšší odborné škole!
Dotaz

Máte dotaz?

Kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme a zodpovíme vše pořebné