Střední škola a Vyšší odborná škola, Kopřivnice,
příspěvková organizace
  1. Domů
  2. Přehlídka technických profesí

Přehlídka technických profesí

Základní informace

5. a 6. 10. 2022 (9:00h - 15:00h)

Podmínky pro vstup na akci:

  • dokončené očkování (nejméně 14 dní)
  • doklad o prodělání onemocnění covid-19 do 180 dní nákazy
  • negativní PCR test ne starší 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší 72 hodin

Pravidla pro zakrytí úst a nosu:

Při návštěvě areálu akce platí také standardní pravidla pro zakrytí dýchacích otvorů, tj. bude platit povinnost mít nasazený respirátor i ve venkovním prostoru, pokud nebude dodržen rozestup alespoň 1,5 metru od ostatních osob, nejedná-li se o členy jedné domácnosti. Osobám mladším 15 let postačí chirurgická rouška. Na děti do šesti let se tyto podmínky nevztahují.

V roce 2007 byla na základě aktivity projektu Institutu trhu práce poprvé uspořádaná „Olympiáda technických profesí“ ve sportovní hale Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Kopřivnici.
Jedinečnost zvoleného způsobu prezentace profesí, kterých je na trhu práce neustálý nedostatek spočívá v předvedení různých profesí na jednom místě, názorné koncentrované prezentaci strojírenských, elektrotechnických a stavebních profesí v reálu za použití strojů, nástrojů, zařízení a výpočetní techniky. Významným faktorem je  přítomnost nejen zástupců tří středních škol našeho regionu (Střední škola elektrotechniky, informatiky a řemesel Frenštát pod Radhoštěm, Střední škola Šenov u Nového Jičína a Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kopřivnice), žáků a učitelů základních škol, ale také zástupců firem, které absolventy středních škol zaměstnávají. Výchovným poradcům základních škol se zde nabízí možnost domluvit si se zástupci firem exkurzi školy ve firmě, rodiče se přímo na místě mohou dozvědět, kde by jejich dítě po absolvování střední školy mohlo být zaměstnáno.
Tato aktivita je vnímána jako jedno z opatření pro zvýšení zájmu o učební obory technického směru.
V průběhu tří let, kdy byla uvedená akce organizovaná v Novém Jičíně, ji navštívilo kolem dvou a půl tisíc žáků 8. tříd, kteří jsou na tuto akci sváženi z celého okresu Nový Jičín.
V roce 2010 byla „Olympiáda technických profesí“ přejmenována na „Přehlídku technických profesí“ a pod tímto názvem je organizována i v současnosti.

Dotaz

Máte dotaz?

Kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme a zodpovíme vše pořebné